Hororový druhý poločas v Pardubicích

Po reprezentační přestávce čekal SLUNETU těžký úkol, zajížděla na horkou palubovku do Pardubic. Oba celky hrály v okleštěných sestavách, domácím chyběli mimo jiné i Šafarčík, Pekárek a Chatman, na druhé straně za Ústí nemohl pro zranění nastoupit Maverick Rowen.

Střetnutí začalo hodně ofenzivně, oba tábory vedli dva sedmibodoví střelci, za Beksu Potoček s veteránem Švrdlíkem a za Pandy již standartně Nichols s Autreym. Po útočných prvních 10 minutách byl stav 27:25.

V druhém dějství předvedli Ústečtí skvělou obranu a dovolili domácím pouhých 9 bodů a do šaten si odnesli dvouciferné vedení 36:46.

O přestávce se karta dramaticky obrátila a na hřiště přišly úplně jiné Pardubice, domácí zlepšili obranu a zaskočili hosty, kterým to úplně rozhodilo mušku. Pardubický kouč neměl při své velké marodce jinou možnost, než dát prostor mladým hráčům a ti se mu odvděčili skvělým výkonem v druhé polovině. Ze svého stínu vystoupili hlavně Potoček (18 bodů) a Lukeš (11 bodů). Naopak ústecká hra se úplně rozsypala a třetí čtvrtinu prohrála 28:8 a nabrala desetibodové manko (64:54).

A jelikož se na obrazu nic nezměnilo ani v posledním dějství, kdy si domácí s chutí zaútočili a hosté se trápili v ofenzivě i defenzivě, došla si oslabená Beksa pro výhru 92:74.

Před nedělním utkáním s mistrem mají svěřenci Honzy Šotnara na čem pracovat.

BK KVIS Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 92:74 (27:25 36:46 64:54)
Body domácí:
Švrdlík 24, Potoček 18, Škifič 14, Lukeš 11, Vyoral 10, Svojanovský a Burda po 6, Vrábel 3
Body hosté: Nichols 21, Autrey 17, Karlovský a Pecka po 8, Nábělek, Martin, Haiblík a Johnson všichni po 5
Trojky: 34/12 – 20/6
Trestné hody: 25/18 – 22/16
Doskoky: 40 - 42
Osobní chyby: 20 - 22